تبلیغات
گروه ریاضیات دانشگاه علوم پایه دامغان - معرفی چند نابغه ریاضی ایرانی...
 
گروه ریاضیات دانشگاه علوم پایه دامغان
سه شنبه 1 اردیبهشت 1388 :: نویسنده : حمیدرضا ابراهیمی


دکتر مریم میرزاخانی استاد جوان ایرانی، یکی از10 مغز برتر آمریکا:

                                                 مریم میرزاخانی

                                                                                                                                       مریم میرزاخانی، استادیار جوان دانشگاه«پرینستون»، به عنوان یکی از 10 مغز برتر آمریکای شمالی معرفی شد و به او لقب سد شکن دادند.  مریم میرزاخانی در سال های ۷۳ و ۷۴  ( سال سوم و چهارم دبیرستان) از مدرسه‌ی فرزانگان تهران موفق به کسب مدال طلای المپیاد ریاضی کشوری شد و بعد از آن در سال ۱۹۹۴ در المپیاد جهانی ریاضی هنگ کنگ با ۴۱ امتیاز از ۴۲ امتیاز مدال طلای جهانی گرفت .  سال بعد یعنی ۱۹۹۵ در المپیاد جهانی ریاضی کانادا با ۴۲ امتیاز از ۴۲، رتبه ی ۱ طلای جهانی را به دست آورد.  مریم در دانشگاه شریف در رشته‌ی ریاضی ادامه تحصیل داد. میرزاخانی با دریافت بورسیه از طرف دانشگاه هاروارد به آنجا رفت و تحصیلاتش را در آنجا ادامه داد.  مریم میرزاخانی که تحصیلات کارشناسی‌ارشد و دکتری را در دانشگاه هاروارد پشت سرگذاشت، به همراه 9 محقق برجسته دیگر چندی پیش در چهارمین نشست10 برلیان، نشریه Popular Science در آمریکا مورد تقدیر قرار گرفت.  به نوشته USA TODAY ، این فهرست 10 نفره شامل محققان و نخبگان جوانی است که در حوزه‌های ابتکاری مشغول به فعالیت هستند  

                                                                              


دکتر محمد مهدی زاهدی وزیر علوم !!

محمد مهدی زاهدی متولد 1333 شهر کرمان است. وی در سال 1358 از دانشگاه اصفهان در رشته ریاضی به عنوان شاگرد اول این رشته فارغ التحصیل شده است. همکلاسی های دانشگاه او گفته اند که تا پیش از انقلاب او هرگز در هیچ فعالیت سیاسی و دانشجویی شرکت نمی کرد و مثل همه جوانان عادی آن روزها لباس های مد روز را می پوشید. وی پس از گذراندن دوره کارشناسی ارشد از دانشگاه تربیت مدرس در سال 1365 وارد دانشگاه شهید باهنر کرمان شد و در سال 1369 از آنجا با درجه دکترای ریاضی فارغ التحصیل شد. محمد مهدی زاهدی در 23 مرداد سال 1384 از سوی محمود احمدی نژاد برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس معرفی شد. در معرفی نامه او به عنوان نابغه ریاضی قرن معرفی شده بود.

سوابق دانشگاهی و علمی

محمد مهدی زاهدی در زندگینامه خودش در وب سایت رسمی وزارت علوم، سوابق علمی خود را چنین گفته است: عضو انجمن ریاضی ایران( از سال 1362)، عضو انجمن بین المللی سیستم های فازی( از سال 1370)، عضو انجمن ریاضی کشور ژاپن( از سال 1374)، عضو آکادمی علوم نیویورک( از سال 1376)، عضو هیات علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان( از سال 1373)، عضو کمیته علمی کنفرانس های متعدد داخل و خارج کشور. وی گفته است که نظریه جدیدی داده است که در حال حاضر در کشورهای ژاپن، کره و چین روی این نظریه کار می کنند! محمد مهدی زاهدی در سالهای 1374 و 1377 به عنوان یکی از پژوهشگران نمونه دانشگاه شناخته شده و در سال 1375 و 1378 پژوهشگر نمونه استان کرمان شده است.

دختر نابغه ۱۹ ساله ایرانی ، جوان ترین استاد دانشگاه در جهان

عالیه صبور, دختر ایرانی- آمریکایی در سن ۱۹ سالگی موفق به کسب کرسی استادی دانشگاه شد و بدین ترتیب نام خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرد!این عنوان از ۳۰۰ سال پیش تاکنون در اختیار کولین مک لورین، شاگرد فیزیکدان مشهور ایزاک (اسحاق) نیوتن بوده است. بیانیه مطبوعاتی کتاب رکوردهای گینس حاکی است عالیه صبور، جوانترین استاد تمام وقت دانشگاه است که تاریخ تاکنون به خود دیده است.
                                        

The youngest university professor is Alia Sabur (USA, b. 22 February 1989). She was appointed as a full-time faculty Professor at Konkuk University, Seoul, South Korea as Research Liaison with Stony Brook University (New York, USA) with effect from 19 February 2008, aged 18 years 362 days.برای آشنایی بیشتر با این ریاضیدانان ایرانی به ادامه مطلب مراجعه کنید راستی منتظر نظر قشنگتونم هستیم...!دکتر مریم میرزاخانی استاد جوان ایرانی، یکی از10 مغز برتر آمریکا

دکتر مریم میرزاخانی، استادیار جوان دانشگاه«پرینستون»، به عنوان یکی از 10 مغز برتر آمریکای شمالی معرفی شد و به او لقب سد شکن دادند.  مریم میرزاخانی در سال های ۷۳ و ۷۴  ( سال سوم و چهارم دبیرستان) از مدرسه‌ی فرزانگان تهران موفق به کسب مدال طلای المپیاد ریاضی کشوری شد و بعد از آن در سال ۱۹۹۴ در المپیاد جهانی ریاضی هنگ کنگ با ۴۱ امتیاز از ۴۲ امتیاز مدال طلای جهانی گرفت .  سال بعد یعنی ۱۹۹۵ در المپیاد جهانی ریاضی کانادا با ۴۲ امتیاز از ۴۲، رتبه ی ۱ طلای جهانی را به دست آورد.  مریم در دانشگاه شریف در رشته‌ی ریاضی ادامه تحصیل داد.                            

مریم میرزاخانی

میرزاخانی با دریافت بورسیه از طرف دانشگاه هاروارد به آنجا رفت و تحصیلاتش را در آنجا ادامه داد.  مریم میرزاخانی که تحصیلات کارشناسی‌ارشد و دکتری را در دانشگاه هاروارد پشت سرگذاشت، به همراه 9 محقق برجسته دیگر چندی پیش در چهارمین نشست10 برلیان، نشریه Popular Science در آمریکا مورد تقدیر قرار گرفت.  به نوشته USA TODAY ، این فهرست 10 نفره شامل محققان و نخبگان جوانی است که در حوزه‌های ابتکاری مشغول به فعالیت هستند و با این حال معمولا از چشم عموم پنهان مانده‌اند.  این فهرست بر اساس پیشنهاد‌های ارائه شده از سوی سازمان‌های گوناگون، روسای دانشگاه‌ها و ناشران انتشارات علمی برگزیده شده‌اند. این محققان برجسته جوان در حوزه‌های گوناگونی از گرافیک رایانه‌یی تا ریاضیات و علوم رباتیک، افق‌های تازه‌ای در مرزهای جهان اطراف ما گشوده‌اند که مریم میرزاخانی ریاضیدان 29 ساله ایرانی یکی از آنهاست.  میرزاخانی در سال 1999 میلادی موفق به پیدا کردن راه‌حلی برای یک مشکل ریاضی شد که بسیاری را به دام انداخته بود:  محاسبه حجم‌های فضایی منحنی هندسی.  ریاضیدانان مدت‌های طولانی است که به دنبال یافتن راه عملی برای محاسبه حجم رمزهای جایگزین فرم‌های هندسی هذلولی بوده‌اند و در این میان مریم میرزاخانی جوان در دانشگاه پرینستون نشان داد که با استفاده از ریاضیات شاید بتوان بهترین راه را به سوی دست یافتن به راه‌حلی روشن در اختیار داشت: محاسبه عمق حلقه‌های ترسیم شده بر روی سطوح هذلولی.

میرزاخانی در تلاش است تا معمای ابعاد گوناگون فرم‌های غیر طبیعی هندسی را حل کند.  در صورتی که جهان از قاعده هندسه هذلولی تبعیت کند، ابتکار وی به تعریف شکل و حجم دقیق جهان کمک خواهد کرد.  در واقع مشکل این است که برخی از این اشکال هذلولی هم‌چون doughnuts و یا amoebas دارای ظاهری بسیار نافرم هستند که محاسبه حجم آنها را به معمایی جدی برای ریاضیدانان مبدل کرده است. اما میرزاخانی با یافتن راهی جدید در واقع دست به یک ابتکار عمل بزرگ زد و با ترسیم یک سری ازحلقه‌ها بر روی سطح این گونه اشکال پیچیده به محاسبه حجم آنها پرداخت.  جیمز کارلسون از انستیتو ریاضیات کلی (Clay Mathematics Institute) می‌گوید: میرزاخانی در یافتن ارتباطات جدید، عالی است.  وی می‌تواند به سرعت از یک مثال ساده به دلیل کاملی از یک نظریه ژرف و عمیق برسد.  مریم میرزاخانی از دانش‌آموزان نخبه المپیادی کشور است که در سال 74 در المپیاد جهانی ریاضی علاوه بر دریافت مدال طلا با کسب بالاترین امتیاز به عنوان نفر اول جهان شناخته شده‌است. 

میرزاخانی از جمله بازماندگان سانحه غم‌بار سقوط اتوبوس حامل نخبگان ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به دره در اسفندماه سال 76 است.

 میرزاخانی دانش‌آموز نخبه ریاضی، تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته ریاضی در دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد و از جمله بازماندگان سانحه غم‌بار سقوط اتوبوس حامل نخبگان ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به دره در اسفندماه 76 است.  در این حادثه اتوبوس حامل دانشجویان ریاضی شرکت‌کننده در بیست و دومین دوره مسابقات ریاضی دانشجویی که از اهواز راهی تهران بود به دره سقوط کرد و طی آن شش تن از دانشجوی نخبه ریاضی دانشگاه صنعتی شریف شامل آرمان بهرامیان، رضا صادقی - برنده دو مدال طلای المپیادجهانی - علیرضا سایه‌بان و علی حیدری، فرید کابلی، دکتر مجتبی مهرآبادی و مرتضی رضایی دانشجوی دانشگاه تهران که اغلب از برگزیدگان المپیادهای ملی و بین‌المللی ریاضی بودند در اوج بالندگی و شکوفایی علمی ناباورانه، جان باختند.

 دكتر مریم میرزاخانی برنده جایزه پیشرفت ریاضیات محض در سال 2009

جایزه ویژه پیشرفت ریاضیات محض در آخرین نشست انجمن ریاضی آمریكا كه در نخستین روزهای سال جدید میلادی برگزار شد به دكتر مریم میرزاخانی پژوهشگر برجسته ایرانی و از اعضای خانواده المپیادهای علمی اعطا شد. این جایزه كه هر چهار سال یك بار به محققانی اعطا می شود كه پایان نامه دكتری آنان به صورت برجسته ای پتانسیل آینده تحقیقات ریاضی را به تصویر بكشد اعطا شد . ما هم این موفقیت را خدمت سركار خانم دكتر مریم میرزاخانی تبریك عرض می كنیم و برای ایشان در عرصه های علمی آرزوی مزید توفیق دارد.

 جوایز

·                     Clay Mathematics Institute Research Fellow ۲۰۰۴.

·                     Harvard Junior Fellowship Harvard University, ۲۰۰۳.

·                     Merit fellowship Harvard University, ۲۰۰۳.

·                     IPM Fellowship The Institute for theoretical Physics and Mathematics, Tehran, Iran, ۱۹۹۵-۱۹۹۹.

·                     Gold medal. International Mathematical Olympiad (Canada ۱۹۹۵).[۲]

Gold medal. International Mathematical Olympiad (Hong Kong ۱۹۹۴).[۳]

 اثر موجود

 اینک به معرفی یک کتاب از این ریاضی دان برجسته می پردازیم. لازم به ذکر است که این کتاب در دوره ی تابستانی المپیاد ریاضی به چهل دانش آموز برتر کشور تدریس می شود.

 پدیدآورنده: بهشتی زواره، رویا؛ میرزاخانی، مریم    

انتشارات: فاطمی
چاپ چهارم: 1384
قیمت: 2500 تومان، 292 صفحه                                                                                          
مخاطبین:علاقه‌مندان به المپیاد ریاضی

پیش‌نیاز:کتب ریاضی دبیرستانی

فهرست مطالب:
بخش‌پذیری- کوچک‌ترین مصرب مشترک- اعداد اول، اعداد مرکب- جزء صحیح عدد- همنهشتی- دستگاه کامل مانده‌ها. دستگاه مخفف مانده‌ها- همنهشتی چندجمله‌ای‌ها- مرتبه- ریشه‌ی اولیه- مانده‌های درجه‌ی دوم- قانون تقابل درجه‌ی دوم- نمایش اعداد به شکل مجموع مربع‌ها- هندسه‌ی اعداد- معادلات دیوفانتی خطی- نمونه‌هایی از معادلات دیوفانتی غیرخطی- چند روش برای بررسی جواب‌های معادلات دیوفانتی- معادله‌ی پل- نقاط گویا روی خم‌ها- روش نزول نامتنهای- قضیه‌ی لژاندر- توابع حسابی- توابع حسابی ضربی- تابع موبیوس

پیش‌گفتار:
در کتاب نظریه اعداد اصلی‌ترین مباحث نظریه مقدماتی اعداد به گونه‌ای گرد آمده است که خواننده ، ضمن آشنایی مقدماتی با موضوع ، توانایی های بیشتری در مساله حل کردن نیز به دست می‌آورد.
کتاب بیانی ساده و روان دارد و برای مطاله‌ی آن پیش‌نیاز خاصی بجز آشنایی با ابزارهای اساسی ریاضیات مقدماتی مانند اصل استقرای ریاضی و اصل لانه کبوتری لازم نیست. راه‌حل تمرین‌ها و یا راهنمایی برای حل آنها در انتهای کتاب گنجانده شده است.


دختر نابغه ۱۹ ساله ایرانی ، جوان ترین استاد دانشگاه در جهان

خانم عالیه صبور نابغه ایرانی که به تازگی به عنوان استاد در دانشگاه کونکاک کره شروع به کار شده است موفق شده است در سن 19 سالگی به این مهم نائل شده است و به همین خاطر نامش را بعنوان جوانترین پروفسور جهان در کتاب های رکورد های گینس به ثبت رسانده شده است .

عالیه صبوری نابغه ایرانی

وی در 22 فوریه 1989 در نیویورک امریکا متولد شد . او در سن 10 سالگی به دانشگاه استونی براک نیویورک راه یافت . او خیلی زود یعنی در سن 14 سالگی موفق شد که با بهترین وضع ممکن از دانشگاه زوما کوم لائوده در رشته ریاضی کاربری فارق التحصیل شود . و پس از آن به دانشگاه درکسل رفت تا آنجا ادامه تحصیل دهد .

جالبتر این است که او توانسته است بعد از 291 سال رکورد کولین مک لورین (رکوردار قبلی) را بشکند . قبل از عالیه آقای کولین مک لورین این جوانترین پرفسور تا به آن زمان به حساب می آمد .

البته در جاهایی دیگر در همین رابطه خواندم که خانم عالیه صبوری هویت ایرانی خود را نفی کرده است و خود را یک پرفسور جهانی دانسته است . شما می توانید اطلاعات بیشتر را در سایت خود عالیه بخوانید .

البته در عکس بالا قیافه این خانم زیاد به قیافه ای که همه از پرفسور ها در ذهن داریم شبیه نیست ، ولی اگر یک سر به گالری سایت خود پرفسور عالیه صبور برید عکس هایی از ایشان خواهید دید که مسلما نظر شما رو عوض می کنند .

البته این خانم که زیاد به ایرانی بودن خود افتخار نمی کند ولی ما برای ایشان و تمام ایرانیان مثل ایشون آرزوی موفقیت و پیروزی داریم . البته باید به همه آزادی عقاید را داد شاید این خانم واقعا اصلا ایرانی نباشند و عرب باشند وشاید هم اصلا ریشه آسیایی نداشته باشند . این احتمالات موضوع را به چالش می کشند پس زیاد انها را پی نمی گیریم .


دکتر محمد مهدی زاهدی وزیر علوم !!

محمد مهدی زاهدی متولد 1333 شهر کرمان است. وی در سال 1358 از دانشگاه اصفهان در رشته ریاضی به عنوان شاگرد اول این رشته فارغ التحصیل شده است. همکلاسی های دانشگاه او گفته اند که تا پیش از انقلاب او هرگز در هیچ فعالیت سیاسی و دانشجویی شرکت نمی کرد و مثل همه جوانان عادی آن روزها لباس های مد روز را می پوشید. وی پس از گذراندن دوره کارشناسی ارشد از دانشگاه تربیت مدرس در سال 1365 وارد دانشگاه شهید باهنر کرمان شد و در سال 1369 از آنجا با درجه دکترای ریاضی فارغ التحصیل شد. محمد مهدی زاهدی در 23 مرداد سال 1384 از سوی محمود احمدی نژاد برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس معرفی شد. در معرفی نامه او به عنوان نابغه ریاضی قرن معرفی شده بود.

سوابق کاری و شغلی

محمد مهدی زاهدی در سال 1361 به مدت یک سال رئیس آموزش و پرورش شهربابک بود. وی از این سال تا سال 1373 سابقه شغلی دیگری نداشت، در سال 1373 به عنوان معاون پژوهشی دانشگاه شهید باهنر منصوب شد و تا سال 1376 معاون این دانشگاه بود. او از سال 1377 عضو شورای اسلامی شهر کرمان شد و دو دوره در شورای شهر کرمان عضو شورا بود. در سال 1384 وی یکی از اعضای ستاد دیه استان کرمان بود. محمد مهدی زاهدی به دلیل ارتباط با باهنر که یکی از نیروهای قدرتمند جناح اصولگرایان در مجلس هشتم بود، از سوی احمدی نژاد در مرداد 1384 به عنوان وزیر علوم به مجلس معرفی شد و از وزارت علوم رای اعتماد گرفت. او در هنگام دفاع از خود گفت: « بنده نگاه دین باور را در دانشگاه تقویت می کنم.»

سوابق دانشگاهی و علمی

محمد مهدی زاهدی در زندگینامه خودش در وب سایت رسمی وزارت علوم، سوابق علمی خود را چنین گفته است: عضو انجمن ریاضی ایران( از سال 1362)، عضو انجمن بین المللی سیستم های فازی( از سال 1370)، عضو انجمن ریاضی کشور ژاپن( از سال 1374)، عضو آکادمی علوم نیویورک( از سال 1376)، عضو هیات علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان( از سال 1373)، عضو کمیته علمی کنفرانس های متعدد داخل و خارج کشور. وی گفته است که نظریه جدیدی داده است که در حال حاضر در کشورهای ژاپن، کره و چین روی این نظریه کار می کنند! محمد مهدی زاهدی در سالهای 1374 و 1377 به عنوان یکی از پژوهشگران نمونه دانشگاه شناخته شده و در سال 1375 و 1378 پژوهشگر نمونه استان کرمان شده است.

نابغه ای به قیمت 195 دلار

وقتی محمد مهدی زاهدی ادعا کرد که از سوی کمبریج به عنوان « نابغه ریاضی قرن» معرفی شده است، عماد افروغ نماینده اصولگرای مجلس که در آن روزها طرفدار احمدی نژاد بود، به این سابقه علمی شک کرد. وی گفته بود که در سال های 1997- 98 به عنوان مرد علمی سال انتخاب شده است. نشریه روزآنلاین همزمان اطلاعاتی را به چاپ رساند که برآن اساس « مرکز بین المللی کمبریج» که هیچ ربطی به دانشگاه معروف کمبریج ندارد، در قبال دریافت مبلغ 195 دلار هرکسی را به عنوان مرد سال علم معرفی می کند و در صورتی که بخواهد نام وی روی نقره حک شود، 360 دلار می گیرد. معلوم شد که وزیر علوم جدید آگهی چاپ نامش را به مرکز بین المللی تجاری شهر کمبریج در قبال پول آگهی داده است. ده سال قبل، وزارت علوم و آموزش عالی ایران، که اینک زاهدی وزیر آن است، در اطلاعیه ای موسسه مذکور را فاقد اعتبار اعلام کرده بود. به دنبال طرح این موضوع وزیر جدید دفاعی از خود نکرد و رئیس جمهور نیز پس از گرفتن رای اعتماد وی که با آرای کمی صورت گرفته بود، در این مورد هیچ نگفت.

صمدی در فرانسه و جایزه فیلدز

محمد مهدی زاهدی پس از اینکه وزیر علوم شد در سفری به فرانسه در جریان بازدید از انستیتو مطالعات عالی این کشور اصرار داشت که خود را به عنوان یک استاد بزرگ ریاضی معرفی کند، اما در گفتگو با مدیر انستیتو به طرز عجیبی از عالم ریاضیات و مسائل آن بی خبر بود، و وقتی از وی در مورد جایزه بین المللی « فیلدز» که در میان ریاضیدانان جایزه ای در حد نوبل است، سووال شد، وی پرسید: جایزه فیلدز چیست؟ همراهان وزیر علوم که از اساتید دانشگاه بودند، از بی اطلاعی وزیر شگفت زده و در مقابل مدیر فرانسوی سرشکسته شدند. او همچنین در هنگام بازدید از همین موسسه از حضور دانشجویی ایرانی به نام « صمدی» در آن دانشگاه ابراز خوشنودی کرده بود، در حالی که مدیر فرانسوی از وجود چنین دانشجویی بی خبر بود. بعدا وقتی وزیر علوم کابینه احمدی نژاد برای اثبات نظرش گفت که روی تابلوی اعلانات نام دانشجویی به نام صمدی را دیده است، معلوم شد که وی نام فرانسوی روز شنبه « samedi » را اشتباها به عنوان نام یک دانشجوی ایرانی فهمیده است.


نوع مطلب : اخبار و اطلاعات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 7 اردیبهشت 1397 07:18 ب.ظ

With thanks. Loads of content!

overnight cialis tadalafil cialis for sale cialis bula viagra or cialis buy cheap cialis in uk tadalafil generic cialis rezeptfrei cialis sicuro in linea cialis patentablauf in deutschland prices for cialis 50mg
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 04:47 ق.ظ

Seriously plenty of useful data.
buy viagra without presc buy viagra ireland buying generic viagra viagra on prescription cheap generic viagra where can you buy viagra online safely buy viagra cheapest viagra or sildenafil where can i buy viagra without prescription buy viagra usa
جمعه 17 فروردین 1397 08:26 ب.ظ

Amazing plenty of beneficial tips!
bulk cialis cialis qualitat price cialis wal mart pharmacy cost of cialis per pill cialis super kamagra click here cialis daily uk cialis farmacias guadalajara cialis pills achat cialis en itali cialis super acti
جمعه 3 فروردین 1397 05:02 ب.ظ

Thanks. Terrific stuff.
cialis manufacturer coupon cialis 5mg cialis generique 5 mg generico cialis mexico cialis 10mg prix pharmaci brand cialis generic cialis online nederland cialis qualitat cialis patentablauf in deutschland cialis for daily use
یکشنبه 27 اسفند 1396 11:55 ب.ظ

You have made the point!
cialis en 24 hora click here take cialis viagra or cialis rezeptfrei cialis apotheke prezzo di cialis in bulgaria wow look it cialis mexico generic low dose cialis cialis savings card cialis lowest price cialis online
دوشنبه 27 شهریور 1396 07:07 ق.ظ
Thanks on your marvelous posting! I really enjoyed reading
it, you happen to be a great author.I will always bookmark your blog and will eventually come back
later in life. I want to encourage yourself to continue your great posts,
have a nice day!
پنجشنبه 31 فروردین 1396 10:36 ب.ظ
Howdy! I could have sworn I've visited this
site before but after browsing through many of the
articles I realized it's new to me. Anyways, I'm certainly happy I found
it and I'll be bookmarking it and checking back often!
جمعه 11 اردیبهشت 1388 06:33 ب.ظ
jaleb
omidvarm betoni chizhayeh behtar az khodet dar vakoni
سه شنبه 1 اردیبهشت 1388 09:14 ب.ظ
salam.

jaleb bood.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :